Odds Kalkulator

POKERLISTINGS ANBEFALER

888 Poker_logo
Bonusdetaljer 888$
Les anmeldelse Spill
Unibet Poker_logo
Bonusdetaljer 5000kr
Les anmeldelse Spill
PokerStars_logo
Bonusdetaljer 30€ i tokens
Les anmeldelse Spill
GGPoker_logo
Bonusdetaljer 600$
Les anmeldelse Spill
partypoker_logo
Bonusdetaljer 40€ i tokens
Les anmeldelse Spill
Flere anmeldelser

PokerListings’ poker odds kalkulator er den raskeste, letteste og mest presise poker kalkulator på nettet.

Hvis du vil se om din hånd vinner mot en annen hånd, så henviser vi til vårt Hvilken hånd vinner verktøy.Det er lett å bruke den til å regne ut poker odds, også kalt pott odds, for å finne ut sannsynligheten for at du vinner hånda.

Slik bruker du den:

Velg den pokervarianten som du spiller fra menyen og angi antall spillere i hånda (5 er det maksimale antallet).

Det kan regnes ut odds for: Texas Hold’emOmaha, Omaha Hi-Lo7-Card Stud7-Card Stud Hi-Lo (No Qualifier) og Razz.

For å angi hver spillers hånd, så klikker du først på kortets farge i midten av hjulet og deretter verdien.

Hvis du for eksempel vil ha ruter konge i spiller 1 sin hånd så klikker du først på ruter og deretter på K. Fortsett inntil du har alle kort i hver spillers hånd før floppen.

Allerede nå kan du klikke på "Get odds" for å se sannsynligheten for at du vinner hånda, men du kan også angi felleskortene på bordet, hvis disse kortene har blitt delt ut.

Det er bare å slå seg løs med masse hender! (Klikk på "Reset" for å sjekke en ny hånd).

Hvis du vil ha ytterligere informasjon om poker odds og poker outs, kan du ta en kikk i vår poker strategi seksjon.

Nedenfor finner du en rekke nyttige tabeller for noen sannsynlige scenarier, som du vil oppleve i poker.

På venstre side ser du sjansen din til å forbedre deg på floppen og turn med en rekke typiske hender.

Til høyre forklares det hvilken hånd som har størst sjanse til å vinne i en gitt situasjon mot en annen typisk hånd.

Spiller du mye poker, så bør du ha disse prosentene i hodet.

Lykke til ved bordene!

Sannsynlighet for forbedring på flopp og turn

HÅNDFORBEDRET TILOUTSPÅ FLOPPÅ TURN
Open ended straight flush drawStraight/Flush/Pair2172.32%47.73%
Open ended straight flush drawStraight/Flush1554.10%32.60%
Inside straightStraight/One Pair1038.40%21.70%
Four flushFlush935%19.60%
Open ended straight drawStraight831.50%17.40%
Tre LikeFullt Hus727.80%15.20%
Umatchet HullkortEt Par624.10%13%
Et ParTo Par/Tre Like520.40%10.90%
To ParFullt Hus416.50%8.70%
Inside straightStraight416.50%8.70%
Et ParTo Par312.50%6.50%
Pocket parTre Like28.40%4.30%
Tre LikeFire Like14.30%2.20%

Vanlige All-In hender

VANLIGE ALL-IN HENDERBEREGNET SANNSYNLIGHET
AK vs 76 suitedAK vinner 60%
AK vs QJAK vinner 64%
AK vs 2222 vinner 51%
AK vs KQAK vinner 73%
AK vs AAAA vinner 87%
AK vs KKKK vinner 66%
AQ vs KQAQ vinner 70%
AQ vs QJAQ vinner 70%
AQ vs KJAQ vinner 60%
AT vs KQAT vinner 58%
AA vs KKAA vinner 80%
AA vs 22AA vinner 80%
AA vs 76 suitedAA vinner 77%
A2 vs JTA2 vinner 55%
KK vs K2KK vinner 94%